Terörist başı Abdullah Öcalan öldü mü? Savcılıktan açıklama geldi
Haber
16 Mart 2021 - Salı 23:10
 
Terörist başı Abdullah Öcalan öldü mü? Savcılıktan açıklama geldi
Bazı sosyal medya hesaplarında, PKK elebaşı İmralı canisi Abdullah Öcalan'ın hayatını kaybettiğine dair paylaşımlardan sonra gündeme bomba gibi düşen bebek katili terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan öldü mü?' sorusuna yanıt olarak ilk açıklama geldi.
GÜNDEM Haberi
Terörist başı Abdullah Öcalan öldü mü? Savcılıktan açıklama geldi

Sosyal medyayı sallayan bomba iddia terörist başı Abdullah Öcalan öldü mü? sorusuna Bursa Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama geldi. Bazı sosyal medya hesaplarında, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın hayatını kaybettiğine dair paylaşımlar yapıldı. Terörist başı Öcalan'ın öldüğü yönündeki söylentiler gündemi meşgul ediyor. Konu ile ilgili resmi açıklama da geldi. PKK elebaşı Öcalan'ın son durumu nedir? Bursa Cumhuriyet Peki PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın öldüğü haberleri doğru mu? Öcalan öldü mü İşte haberin detayları...

Sacılıktan yapılan açıklamaya göre, bazı sosyal  medya hesaplarında  İmralı cezaevi'nde hükümlü Öcalan'ın öldüğü yönünde haberler  yer aldığı aktarıldı. Açıklamada, "Bu haberler, tamamen asılsızdır. Bu tür asılsız haberleri  yapan ve yayanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca gereğine tevessül edilmiş  olup kamuoyuna saygıyla sunulur." ifadesi kullanıldı.


BAŞSAVCILIK: HABERLER TAMAMEN ASILSIZDIR

"Bazı sosyal medya hesaplarında Abdullah Öcalan isimli hükümlünün öldüğü yönünde haberler yer aldığı anlaşılmış olup, bu haberler tamamen asılsızdır. Bu tür asılsız haberleri yapan ve yayanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca gereğine tevessül edilmiş olup, kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 
 
Kaynak: (HB) - Haber Merkezi Editör: Haber Merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı