CHP: Tribünlere Oynayan Milliyetçiler Neredesiniz?
Haber
15 Mart 2021 - Pazartesi 01:28
 
CHP: Tribünlere Oynayan Milliyetçiler Neredesiniz?
CHP Silivri İlçe Başkanlığı, Danıştay’ın andımızın kaldırılmasına ilişkin kararıyla ilgili sert bir açıklama yayınladı. CHP Silivri İlçe Başkanlığı yayınladığı açıklamada, İBB Meclisi’nde milliyetçilik üzerinden racon keserek “siz kimsiniz” diye soran Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a da “Kameralar karşısında şov yaparak daha dün İBB meclisinde bize milliyetçilik üzerinden had bildirmeye kalkanlar neredesiniz” diyerek üstü kapalı bir şekilde göndermede bulundu.
GÜNDEM Haberi
CHP: Tribünlere Oynayan Milliyetçiler Neredesiniz?

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, okullarda öğrenci andının okunmasını sona erdiren MEB yönetmeliğini iptal eden Danıştay 8. Dairesi'nin kararını bozdu. Bu karar sonrası okullarda artık andımız okunmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), 2013 yılında çıkardığı yönetmelikle, 1933'ten beri ilköğretim okullarında okunan öğrenci andı kaldırılmıştı. Türk Eğitim-Sen bunun üzerine Danıştay'da dava açmıştı. Danıştay 8. Dairesi de, 2018 yılında andımızı kaldıran yönetmeliği oy çokluğu ile iptal etmişti. Milli Eğitim Bakanlığı, dairenin bu kararını temyiz etti. Temyiz üzerine dosya Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'na geldi. Kurul da Andımız ile ilgili nihai kararı verdi. Buna göre Kurul, MEB'in itirazını oyçokluğuyla kabul ederek, Danıştay 8. Dairesi'nin yönetmeliği iptal eden kararını kaldırdı. Bu karar uyarınca okullarda Andımız'ın okunması kaldıran yönetmelik uygulanmaya devam edecek. Bundan sonra andımız okunmayacak. Danıştay ayrıca, devlet madalyalarındaki Atatürk kabartmasını da yine çıkarma kararı aldı.

Yaşanan gelişmelere kayıtsız kalmayan CHP Silivri İlçe Başkanlığı, Danıştay’ın kararları üzerine bir açıklama yayınladı.


CHP, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

“Cumhuriyetle sorunu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’le derdi olan AKP’nin siyasi baskısıyla Danıştay andımızın okullarda okunmasını tekrar YASAKLADI!


“TRİBÜNLERE OYNAYAN MİLLİYETÇİLER, AKP’NİN ETEKLERİ ALTINDA”

Daha dün İBB meclisinde bize milliyetçilik üzerinden had bildirmeye kalkanlar, miting meydanlarında “Evinin önünde andımızı okutmazsam namerdim” diyerek tribünlere oynayan “milliyetçiler” neredesiniz!

 

Biz söyleyelim, kulaklarınızı tıkayıp kuyrukçuluğunu yaptığınız AKP’nin etekleri altında saklanıyorsunuz!

Sizlerin ne kadar milliyetçi olduğunuzu, 23 Haziran seçimlerinde Osman Öcalan’ı devlet televizyonuna çıkardığınız gün görmüştük.

Danıştay’ın aldığı karara ses çıkarmamanızla bu gün bir kez daha gördük ki sizlerin milliyetçiliği sadece kameralar karşısında şov yapmaktan ibaret!


“MİLLİYETÇİLİK KELİMESİNİ BİR DAHA AĞZINIZA ALMAYIN!”

Atatürk’e ve Cumhuriyetimize yapılan bu sistematik saldırılar karşısında ki sessizliğiniz size oy verenler kadar bizlerinde kanına dokunuyor! Buradan size son kez sesleniyoruz ya gerçek bir milliyetçi gibi bu duruma ses çıkarın ya da haddinize olmayan milliyetçilik kelimesini ağzınıza bir daha almayın! Vatan ve millet sevdalısı tüm hemşerilerimiz emin olsun ki iktidarımızda andımız her sabah okullarda okutulacak!

 

Ne mutlu TÜRK’üm diyene!

 

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Emre Dikenova
Yorumlar
Haber Yazılımı