ALİBEY MAHALLESİ’NE İBB’DEN BÜYÜK YATIRIM
Haber
09 Mayıs 2021 - Pazar 22:39
 
ALİBEY MAHALLESİ’NE İBB’DEN BÜYÜK YATIRIM
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Alibey Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmaların 1. Etabı tamamlanıyor. Atık su şebeke hattı yenileme ve imalat çalışmalarının ardından asfalt serim işiyle tamamlanacak olan çalışmalar ile toplam 5 Milyon Türk Lirası yatırım yapılmış olacak.
SİLİVRİ Haberi
ALİBEY MAHALLESİ’NE İBB’DEN BÜYÜK YATIRIM

 

ALİBEY MAHALLESİ YENİ ALTYAPIYA KAVUŞUYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Alibey Mahallesi’nin altyapısını yeniliyor. Çalışmalar kapsamında Silivri merkezinde yer alan eski ve işlevselliğini yitirmiş atık su ve yağmur suyu kanalları yenileniyor. İmalatına geçtiğimiz aylarda başlanan atık su ve yağmur suyu isale hattı çalışmalarında 1.295 metrelik kanalı imalatı yapıldı. 5.000 metre imal edilecek altyapı çalışmalarının maliyeti yaklaşık Bir Milyon Beş Yüz Bin Türk Lirası olacak ve 2021 yılı içerisinde tamamlanacak.

1.ETAP TAMAMLANMAK ÜZERE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, İSKİ Atık Su İnşaat Daire Başkanlığı ve İSFALT ekiplerinin koordinesinde devam eden 1. Etap çalışmalarında Hasan Tüfekçioğlu Sokak, Zahit Kaynar Sokak, Kuyu Sokakta asfalt serim çalışmaları tamamlanırken; Hasan Korsan Sokak, Ali Bostancı Sokak ve Akgün Silivrili Caddesinde asfalt serimi, Musa Çavuş Sokakta aşınma serim çalışmaları devam ediyor.

Diğer etapların tamamlanması ile birlikte Beş Milyon Türk Lirası yatırım öngörülmektedir.

CHP SİLİVRİ İLÇE BAŞKANLIĞI ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, İBB Silivri Meclis Üyeleri Melih Yıldız, Bora Balcıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri çalışmaları yakından takip ediyor. Sık sık çalışmaları ziyaret eden ve yetkililerden bilgi alan CHP Silivri yetkilileri Alibey Mahallesi’nde İBB tarafından yapılacak çalışmaları anlatıyor.

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı