Adliye'ye işaret dili tercümanı istihdam edilecek
Haber
16 Mart 2021 - Salı 21:53
 
Adliye'ye işaret dili tercümanı istihdam edilecek
Adalet Bakanlığı, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki adliyelerde görev yapmak üzere 10 işaret dili tercümanı alacak. Bu iş kolunda adliyelerde ilk kez istihdam sağlanacak. Adalet hizmetlerinde işaret dili personeli istihdamı Türkiye genelinde yaygınlaştırılacak. Böylece işitme engelli vatandaşların adalet hizmetlerinden daha etkin faydalanması sağlanacak.
İSTANBUL Haberi
Adliye'ye işaret dili tercümanı istihdam edilecek

Adalet Bakanlığı, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki adliyelerde görev yapmak üzere 10 işaret dili tercümanı alacak. Bu iş kolunda adliyelerde ilk kez istihdam sağlanacak. Adalet hizmetlerinde işaret dili personeli istihdamı Türkiye genelinde yaygınlaştırılacak. Böylece işitme engelli vatandaşların adalet hizmetlerinden daha etkin faydalanması sağlanacak. Adalet Bakanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre Ankara, İstanbul, Bakırköy, İstanbul Anadolu ve İzmir adliyelerinin her birinde ikişer kişi olmak üzere toplam 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı unvanında personel istihdam edilecek.

 

Ön başvuru e-Devlet üzerinden tamamlanırken, sözleşmeli işaret dili tercümanı pozisyonunda istihdam edilebilmek için en az ön lisans veya dengi okul mezunu ve tercümanlık yapacak seviyede işaret dilini bildiğini gösteren en az 200 saatlik Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge veya sertifikaya sahip olmak gerekiyor.

 

İlan edilen pozisyonun üç katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacak. Sözlü sınav sonucuna göre istihdam edilmeye hak kazanan adaylar, başvuru yaptıkları adalet komisyonlarına bağlı merkez veya mülhakat adliyelerinden birinde istihdam edilebilecek

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı