KAYMAKAM PARTAL SİLİVRİ STADI'NI ES GEÇTİ
Haber
21 Şubat 2021 - Pazar 17:27
 
KAYMAKAM PARTAL SİLİVRİ STADI'NI ES GEÇTİ
Silivri Kaymakamı Ali Partal Silivri'de bulunan AVM ve çevresinde faaliyet gösteren esnafa koronavirüs denetlemesi yaparken Silivri Stadı'nda ki tribünleri es geçti.
GÜNDEM Haberi
KAYMAKAM PARTAL SİLİVRİ STADI'NI ES GEÇTİ

Silivri Kaymakamı Ali partal, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Erim ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Solak'ın da katılımıyla Pazar günü AVM ve çevre esnafta Koronavirüs denetlemesi gerçekleştirdi.

İlçenin muhtelif yerlerinde hafta sonu yasağından muaf olan işletmeler Maliye, Gıda ve Tarım, Zabıta ve Polis memurlarından oluşan 45 ekip, 135 personel denetleme çalışmalarını gerçekleştirdi.

KİME YASAK KİME DEĞİL?

Silivri Kaymakamı Ali Partal ve ekiplerin AVM ve çevresinde hizmet veren esnafı denetlemesi sırasında oynan 52 Ordu Spor-Silivrispor karşılaşmasında ise daha farklı bir durum yaşandı.

Silivrispor’un 3-2 galip geldiği maçta tribünlerde ise izleyici yoğunluğu dikkat çekti. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Nisan 2021 tarihinde maçların seyircisiz oynatılması gerekiyor. Yasaklara uyarak evde kalan vatandaşların aksine maske, mesafe kuralını hiçe sayarak maçı takip etmeleri akıllara “Kime yasak, kime değil?” sorusunu getirdi.

 

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ’DE MAÇI TAKİP ETTİ

Tribünlerde sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen maçı izleyenler arasında Ak Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın da olması dikkat çekti. Yasağa rağmen Silivri Stadı’nda Ak Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Celalettin Yazıcı, Silivrispor Başkanı Taylan Güraslan, Silivri Amatörspor Kulüpleri Birliği Başkanı Ali Tonta, Çetin Ceylan ve eşi Yavuz Kaynarca ile birlikte maçı takip ettiler.

VATANDAŞTAN TEPKİ

Sosyal Medya’ya yansıyan görüntülerin ardından vatandaşlar uygulanan çifte standarda tepki gösterdi. Esnafa yasak olan uygulamaların kimler için esnetildiğini soran vatandaşlar “Bizler yasaklara uyarak evlerimizde kalırken sorumsuzca sokağa çıkarak maç izlemeye gidenlerin hangi izin ve gerekçe ile bunu yaptıklarını sormak istiyoruz. Maç izlemek için özel izin alınabiliyorsa biz de bu uygulamadan yararlanmak isteriz. Maçı izlemeye gidenlerin bizlerden farklı yanları nedir? Hemen 200 metre ilerisinde denetleme gerçekleştiren ekipler bu manzarayı görmüyor mu? Kamu düzenini sağlamakla görevli olan stad içerisinde bulunan güvenlik görevlileri bunları görmüyor mu?” diye tepki gösterdi.

Sosyal Medya’da yer alan görüntülerden sonra yetkililerin herhangi bir cezai işlem uygulayıp uygulamayacağı da merak edilen sorular arasında.  

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Silivri'nin Nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı