İMAMOĞLU İSTANBUL'A SAPLANAN İHANET HANÇERİNİ ÇIKARMAK İSTİYOR
Haber
01 Ocak 2021 - Cuma 16:23
 
İMAMOĞLU İSTANBUL'A SAPLANAN İHANET HANÇERİNİ ÇIKARMAK İSTİYOR
İstanbul'da Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının açılışına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’un bağrına saplanan ihanet hançerini çıkarmak istiyor" dedi.
İSTANBUL Haberi
İMAMOĞLU İSTANBUL'A SAPLANAN İHANET HANÇERİNİ ÇIKARMAK İSTİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk etabının açılış törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ben merkezi hükümetten şunu beklerim, İstanbul'a ihanet edildiği söylendi. En yetkili kişi tarafından “Biz İstanbul'a ihanet ettik” cümlesi kullanıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un böğrüne saplanan ihanet hançerini çıkarmak istiyor. Lütfen belediye başkanlarımıza engel olmayın ve kentlere hizmet etsinler.

 

SİZ MİLLET İTTİFAKI’NIN BELEDİYE BAŞKANLARISINIZ

İstanbul bir beton ormanı olmayı hak etmiyor. İnsanlarımızın kuş görmeye hakları yok mu? Temiz bir hava görmeye hakları yok mu? İstanbul yaşanılabilir bir kent hale getirilecek, bu yapılacak. Dolayısıyla merkezi yönetim engel çıkardığı taktirde yine yapılacak. Hiçbir engel, ağacı ve doğayı sevmemize engel olamaz.

Siz Cumhuriyet Halk Partisi'nin değil Millet İttifakı'nın belediye başkanlarısınız. Onlar eğrisi ile doğrusu ile bir mirası devraldılar. Onlara şunu söyledim, asla şikâyet etmeyeceksiniz. Her türlü engeli çıkarıyorlar doğru ama belediye başkanlarımız her türlü azim ve kararlılığını göstermelidir. O azmi ve kararlılığı gösterenlerden biri de sayın belediye başkanımızdır."

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Emre Dikenova
Yorumlar
Haber Yazılımı