AKŞENER: İSTANBUL'DA SOKAK LAMBALARI SÖNMESİN
Haber
01 Ocak 2021 - Cuma 16:12
 
AKŞENER: İSTANBUL'DA SOKAK LAMBALARI SÖNMESİN
İstanbul'da Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının açılışına katılan İYİ Parti lideri Meral Akşener, İstanbul'un kadınlar için yaşanabilir bir şehir olması gerektiğini belirterek, "O da İstanbul'un Türkiye'de yaşayan tüm kadınlar için yaşanabilir, nefes alan bir kent olmasını sağlamanızı istiyorum" dedi
İSTANBUL Haberi
AKŞENER: İSTANBUL'DA SOKAK LAMBALARI SÖNMESİN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nın ilk etabının açılış törenine katıldı. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir yılda 386 kadının öldürüldüğüne dikkat çekerek, İstanbul'un kadınlar için güvenli bir şehir haline getirilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulundu.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti lideri Meral Akşener, şunları kaydetti:

 

“Çok güzel bir mutluluğu yaşıyoruz. Siz konuşurken gözümü kapattım ve sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte bu Millet İttifakı’nı kurmasaydık bugün bu hizmet kaça mal olacaktı, bitmiş olacak mıydı! Siz bu hizmetleri yaparken ülkemize bu birlikteliğin nasıl fayda sağladığını gösteriyorsunuz. Beyler tefeci faiziyle borçlanırken siz gereği üzerinden kredi buluyorsunuz, değeri üzerinden kredi buluyorsunuz. Niçin çünkü şeffaflığınıza inanılıyor.”

“Bir yılda 386 kadın öldürüldü bu ülkede, bir günde üç kadın katledildi. Başkanım sizden bir vizyon daha koymanızı istiyorum. İstanbul’un Türkiye’de yaşanabilir tüm kadınlar için, nefes aldıkları bir kent olmasını sağlamanızı istiyorum. İstanbul’da bir kadın işinden çıkıp evine giderken saldırıya uğramayacağından emin olmasını istiyorum. Dün İstanbul gönüllülerinin organize ettiği bir kadın pazarına gittim. Şu dönemde evde oturan kadınlarımızın yaptığı el emeklerinin satıldığı bir pazardı. Kadınlarımızın ekonominin içine katılmasını sağlayacak yollar bulmanızı istiyorum. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Başka ilden gelen bir kadının İstanbul’a geldiğinde derin bir nefes almasını istiyorum.”

Kaynak: (SN) - Silivri'nin Nabzı Editör: Emre Dikenova
Yorumlar
Haber Yazılımı